warning: Creating default object from empty value in /home/ebordro/domains/ebordro.net/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Bağ-Kur

Bağ-Kur'un prim ödeme süresi uzatıldı

Son ödeme günü 31 Aralık 2013 olan Bağ-Kur prim ödeme süresi, 8 Ocak'a kadar uzatıldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), son ödeme günü 31 Aralık 2013 olan Bağ-Kur prim ödeme süresinin 8 Ocak'a kadar uzatıldığını bildirdi.

Yüksek Bağ-Kur Primi Ödeyenler Paralarını Geri Alıyor

Yüksek basamaktan prim ödeme dönemi sona erdiği için geçmişte yüksek prim ödeyen Bağ-Kur'lular ödedikleri prim farklarını toplu olarak geri alacaklar.

Alacakları bu prim farkının yaklaşık olarak 15-20 bin TL arasında bir miktar olması bekleniyor!

Yüksek prim ödediyseniz bu imkandan yararlanabilirsiniz. Ücretler Eylül ayına kadar Bağ-Kur'lulara ödenmeye başlanacak!

Bağ-Kur'a prim borcu olanlar dikkat

Bağ-Kur prim borçluları, prim borçlarını ödedikleri takdirde yapılandırmaları devam edebilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu; 6111 Sayılı Kanun'a göre, prim borcundan dolayı yapılandırma talebinde bulunup ödeyemediği için yapılandırması bozulan vatandaşların yeniden bu borçlarını ödeyebilmeleri için genelge yayımlandı.

Takvim'in haberine göre, prim borçluları eğer borçlarını öderlerse yapılandırmaları devam edebilecek. Prim affından yararlanmış ancak ödenmesi gereken tutarları süresinde ödeyemeyerek yapılandırması bozulan vatandaşların, yatıramadıkları tutarları gecikme zammı ile birlikte ödemek şartı ile en geç 1 Ekim 2012 tarihine kadar dilekçeyle bağlı bulundukları il veya merkez müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor.

Anket

Memur maaşlarına yapılan zammı yeterli buldunuz mu?:

Son yorumlar

İçeriği paylaş